فواید توپ بازی برای کودکان

۵ فایده توپ بازی برای کودکان

فواید توپ بازی برای کودکان

بازی با توپ از اولین بازی هایی است که زمانی که بچه ها یادمی گیرند کنترل اشیاء را به دست گیرند به آن علاقه مند می شوند بازی با توپ جزء بازی هایی است که چه دختر چه پسر هر دو جنس به آن علاقه مند می شوند و از آن لدت می برند. توپ آشناترین اسباب بازی در تمام دنیاست که درتمام سنین به راحتی می توانند ساعت ها با آن سرگرم باشند هم به صورت انفرادی هم به صورت گروهی یا دو نفره می توان با آن بازی کرد.

در کنار ظاهر ساده و همه پسند این بازی می توان به فواید بسیار زیاد این بازی اشاره کرد که به راحتی نمی توان از کنار آن گذشت در این مقاله به تعدادی از این فواید می پردازیم تا اگر شما جزء والدینی هستید که به خاطر زندگی آپارتمان نشینی فرزند خود ر ا از این بازی محروم کرده اید دوباره به این بازی مهیج روی بیارید یا حتی شرایط و فضایی را هر چند کوتاه در اختیار فرزندتان قرار دهید تا بتواند از فواید این بازی بهره مند شود.

۱- هماهنگی بین چشم و پا و هماهنگی چشم و دست

یکی از مهارت های مهم و پایه در کودکان که امروزه به دلیل شرایط کرونا و محدود شدن بازی های کودکان کمتر از قبل به آن توجه می شود هماهنگی بین چشم و دست و چشم و پا است که از طریق بازی های ساده می توانیم این مهارت را تقویت کنیم عدم تقویت این مهارت ها می تواند در زمان تحصیل کودکان آنها را دچار مشکلات زیادی در یادگیری کند بازی ها با توپ خیلی راحت می تواند به ما در افزایش این مهارت ها کمک کند.

۲-افزایش تمرکز کودکان

بچه ها همواره به سمت چیزهایی که می چرخند و رنگارنگ هستند گرایش پیدا می کنند. آنها مجذوب حرکت مداوم یک توپ خواهند شد به خصوص اگر از طرح و رنگ های جذاب ساخته شده باشند. توپ بازی کودکان را مجبور می کند که کنترل چیزی غیر از حرکات خود را نیز داشته باشند. همین امر به آنها کمک می کند که توانایی تمرکز خود را افزایش دهند. به این معنی که آنها هنگام توپ بازی علاوه بر حفظ حرکات خود باید کنترل توپ را نیز در اختیار داشته باشند. بنابراین بازی با توپ موجب تقویت تمرکز کودک می شود.

۳-افرایش روابط اجتماعی کودکان

این بازی به کودکان در تقویت مهارت های اجتماعی شان کمک کند در صورتی که به صورت گروهی این بازی را انجام دهند می تواند به تقویت تعاملات اجتماعی کودکان اینکه چطور می توانند به حل مسئله درباره اختلافات فی ما بین خود و همسالانشان بپردازند و از نحوه ی به اشتراک گذاری نظرات، نحوه ی پیروی از قوانین، نحوه ی مذاکره، رعایت نوبت و غیره را نیز بیاموزند

۴-ارتفاء مهارت های حرکتی کودکان

کودکان از ابتدای تولد در حال رشد و ارتقای مهارت های حرکتی و تقویت عضلات ربز و درشت خود هستند تهیه و خرید اسباب بازی هایی که به آنها در تکامل مهارت های حرکتی کمک می کند ضروری است. آنها به هنگام توپ بازی مدام از دست و پاهای خود استفاده می کنند و توپ ها را در دستان خود نگه می دارند. همین امر شرایط رشد و تقویت عضلات بزرگ و کوچک کودکان را فراهم می کند.

۵- توپ بازی ضامن سلامتی و تقویت سیستم ایمنی بدن کودکان

هیجان در مورد فعالیت های بدنی زیاد به آنها کمک می کند که از فعالیت لذت ببرند. همچنین به آنها کمک می کند وزن سالم و سلامت جسمی خوبی داشته باشند. به علاوه ساختار استخوانی و عضلانی بهتری داشته باشند. اغلب کارشناسان سلامت از این امر استقبال می کنند که توپ بازی و فعالیت های بدنی ناشی از آن سیستم ایمنی بدن کودکان را تقویت می کند. این بدان معناست که فعالیت های بدنی کودکان موجب تقویت سیستم دفاعی بدن آنها در برابر بیماری می شود.

خرید اینترنتی

فروشگاه چادر شهر حجاب

درباره‌ی سایت دلبندانه

مطالب این سایت ماحصل تلاش و تجربه چندین ساله چند تن از روان شناسان کودک و زیر نظر مستقیم سیده الهام سید موسوی روان شناس کودک و مربی کودک و نوجوان و برگزار کننده دوره ها و کارگاه های متعدد در این زمینه می باشد.

همچنین ببینید

بازی برای کودکان در خانه

۱۷ بازی برای کودکان در خانه

۱۷ بازی برای کودکان در خانه با توجه به محدودیت هایی که زندگی در آپارتمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.